Majú šancu na vzťah úplne rozdielni ľudia?

Autor: Dominika Dongova | 25.1.2018 o 7:01 | Karma článku: 3,43 | Prečítané:  1112x

Zdá sa, že protiklady sa nepriťahujú po istom čase tak, ako sa o tom veľmi často hovorí. Keď zmiznú ružové okuliare, nadšenie z nového a celé to vo vzťahu zovšednie, zrazu neviete ako ďalej. Stalo sa vám s partnerom niečo podobné?

Dnes to bude o vašom mužovi, či žene, ktorá sa od vás tak veľmi líši, že niekedy nerozumiete tomu, ako ste sa vy dvaja vôbec mohli dať dokopy. Prvotná zamilovanosť samozrejme spraví svoje, ale keď prejde, je čas na realitu. Zrazu sa vám už vôbec nezdá také vtipné jeho pivné brucho, rozhádzané veci, či vtipy, na ktoré sa už ani zo slušnosti nezasmejete. Jednoducho je vám to celé akosi vzdialené. Kým on miluje leňošenie po práci, vy ste prehnane aktívna, kým on je neustále rád stredobodom pozornosti, vy by ste si radšej vychutnali tichú večeru len v jeho spoločnosti, kým on rád riskuje, vy stojíte nohami pevne na zemi, kým on sa pokladá za najvtipnejšieho muža planéty, vy jeho humoru príliš nerozumiete, kým vy chcete dieťa, on po ňom ani zďaleka netúži. Kým to všetko bolo v minulosti akosi prijateľné, dnes vás to tak veľmi začalo rozdeľovať. Už si pomaly neviete po tých neustálych hádkach prísť ani na meno. Viete, ako sa to dá celé prežiť tak, aby váš vzťah trval aj naďalej? To, že ste rozdielni až tak nevadí, ak sa obaja pokúsite sústrediť na nasledujúce riadky:

- Je dôležité zabudnúť na: „Bude to podľa mňa, alebo podľa teba.“ Nie, ani jedno z toho, pretože najlepšie to bude podľa vás. Oboch a po normálnom rozhovore.

- Nespomínajte na minulosť a momenty, ktoré neboli práve najlepšie. To je hlavná ingrediencia na zničenie každého vzťahu. To, že ste spravili chybu je úplne normálne, to, že ste neboli práve najlepšou ženou tiež a to, že on vás v niečom sklamal je rovnako akceptovateľné. Práve preto použite pravidlo „odpúšťam ti a už to nikdy nespomeniem.“

- Nesabotujte ani ten najmenší skutok lásky, ktorý príde od vášho partnera. On sa snaží a bolo by fajn to oceniť. Ak nenájdete dobré slovo ani po malom skutku, nečakajte, že príde s niečím väčším.

- Zabudnite na to, čo vás rozdeľuje, v čom ste iní a v čom si nerozumiete. Každý deň začnite tým, prečo sa milujete a prečo by ste mali spolu zostať aj dnes.

- Snažte sa chápať a rozumieť tomu, čo napĺňa vášho partera, či partnerku. Ak je niečo pre neho dôležité, pokúste sa nájsť si k tomu cestu, alebo ho aspoň od toho neodtrhnite.

- Nečakajte, že začne on a ani vy, že ona. Jednoducho to spravte, ešte dnes. Bez očakávaní - čo za to, bez sťažovania, bez poznámok. Ak vám na vzťahu záleží spravte ten prvý krok ešte dnes. Čo ak nebude žiadne zajtra?

- Vysvetlite si isté pravidlá, ktoré váš vzťah udržia nažive aj vtedy, keď budete mať pociť, že už to nezvládate. Verte mi, že každá situácia má svoje riešenie a každý vzťah svoju tajnú ingredienciu na to, aby to fungovalo. Nájdite tú svoju a vždy ju majte pri sebe. Spolu.

Okrem každej už spomínanej rady, nezabudnite ani na to, že nikto, naozaj nikto nevidí do vášho vzťahu. Je to len o tebe a o ňom. O vás dvoch. Musíte to mať pod kontrolou vy a nečakať, že to za vás niekto urobí. Ak vznikne problém, komunikujte najskôr s partnerom a až potom sa choďte posťažovať priateľke. Najlepšie je riešiť veci vtedy, keď sa stanú. Nečakajte na to, že hádam to bude raz fungovať, nemyslite si, že s iným to bude lepšie, že môžete mať hocikoho. V skutočnosti aj tak vždy všetko skončí inak, ak sa jeden prestane o vzťah zaujímať. Vaše rozdielne povahy by vás nemali rozdeľovať, ale spájať a navzájom by ste sa mali dopĺňať. Vezmite si to z toho hľadiska, že spoločne máte toho nakoniec viac, keďže každý z vás je iný. Naučte sa komunikovať a neutekajte pred problémami. O tom to celé bolo, je a navždy bude.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Chorvátsky novinár pre SME: Nie som šťastný z futbalového úspechu

Tréner Zlatko Dalič premrhal možnosť zmeniť veci.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Všetci sme pôvodom z Afriky

Slovákmi sa nerodíme, ale stávame.

KULTÚRA

Vraždu Kuciaka nemali chuť spracúvať. Ukázalo sa, že je čas

Joj chystá tretie pokračovanie seriálu Za sklom.


Už ste čítali?