Omyl, kvôli ktorému končí veľa vzťahov...

Autor: Dominika Dongova | 6.4.2018 o 7:47 | Karma článku: 6,24 | Prečítané:  2541x

Inšpiráciu som nenašla len v jednom, či dvoch, ale tentokrát vo viacerých vzťahoch. Vieš, ktorú chybu začneme my ľudia robiť vo vzťahu po istom čase?

Nie je nič príjemné na tom, keď nám skončí zrazu niečo, do čoho sme vkladali nádeje, niečo čomu sme verili a opustí nás niekto, koho sme tak veľmi milovali. Kým niektorí nad tým len mávnu rukou a povedia si, že v mori je ešte veľa rýb, iní toto odlúčenie vnímajú citlivejšie a hlavne emocionálnejšie. Nech je to akokoľvek, dnes by som chcela upozorniť na jednu vec, ktorú si vo vzťahu tak často neuvedomujeme. A áno priznávam, že aj mne samej táto podstata unikla. Sme ľudia, robíme chyby, ale rovnako sa môžeme z každej jednej poučiť a ísť ďalej. Dnes to bude o tebe a o ňom. O vás, vašej minulosti, o nich, ich budúcnosti, či o prítomnosti tých druhých.

Na začiatku vzťahu sa obidvaja prirodzene snažíte o to, aby to fungovalo. Avšak časom si riešite svoje potreby, svoje túžby a každý myslí na to, čo by jeho ako človeka urobilo šťastnejším. Rovnako je na tom aj ten druhý človek, ktorý hoci miluje, ale tiež má isté predstavy. Tieto predstavy sa buď stretnú niekde uprostred, alebo vás začnú nepekne rozdeľovať. Zrazu ego víťazí nad objatím a pekné slovo ide do úzadia. Hádame sa, prosíme, meníme, čakáme, skúšame, padáme, zúfame, plačeme, smejeme sa, sme ironické, urážame, máme tichú domácnosť, opúšťame, začíname inde. Tak to ide všetko dokola, keďže veríme, že raz príde ten, či tá, ktorá nás z tohto zlého sna zachráni. Spraví ťa šťastnou, či šťastným. Bude taká, ako chceš, bude taký, ako si si ho vysnívala. Snívame, skúšame, meníme. Avšak po tých všetkých pokusoch si uvedomíme, že už nemáme silu na to začínať neustále odznova a tiež si kladieme otázku o tom, či vôbec ten pravý pre nás existuje. Ak áno, tak kde? Túto otázku som počula už asi milionkrát. Až toľko, že som sa zamýšľala nad tým, či existuje niečo ako overený spôsob, ísť na istotu a zostať s dotyčným do samého konca. Vtedy som si vypočula jednu krásnu vetu od muža: „Láska, vzťah, či manželstvo nie je o žene, či o mužovi, ale o obete.“

Ak chceme, aby to fungovalo, musíme sa obetovať. Obaja a spoločne. Nie preto, že on, či ona, ale navzájom pre seba. Žiadny pán dokonalý, či slečna dokonalá neexistujú. Ani ty nie si, ani ja a ani to nie je potrebné. Stačí, keď sa budeme snažiť o to, aby bol náš partner šťastný, aby bola partnerka spokojná. Keď sa navzájom obetujeme pre lásku, vyvážime to všetko medzi nami dvoma láskou a ani jeden z nás nevyhrá. A to je v poriadku. Láska neni súboj, nie je to dokazovanie si sily, nie je to sebecké presadzovanie snov. Je to spoločná cesta, dvoch a láska dvoch. Náročná, ale stojí za to. Preto nečakajme, že medzi stovkami followerov, či dokonalých tiel nájdeme to pravé, ale milujem to, čo máme doma. Prestaňme sa naháňať za plytkosťou, ale pracujme na hĺbke nášho vzťahu. Ak budeme chodiť po povrchu, vždy to bude iba na krátke obdobie. Láska dvoch ľudí je postavená na rovnakom princípe, ako láska matky a dieťaťa. Žena sa rozhodne obetovať svoje telo a 9 mesiacov prežívať všetko možné aj nemožné na to, aby vytvorila potrebné prostredie pre dieťa. Nerobí to pre seba, ale pre neho. Skúsme to aj my. Pomaly, po krokoch, ale s jasným odhodlaním. Prestať pretvárať, ale vzájomne si pomáhať. Žiť lepší život, dať viac lásky a do všetkého ísť spoločne.

Láska je aj tak nakoniec najviac. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DNES PÍŠE IVAN MIKLOŠ

Nepobúrila vás Serenina karikatúra? Asi ste normálni

Politická korektnosť je ohrozením slobody.

ŽENA

Zo speváčky herečkou. Ako sa z Lady Gaga zrodila hviezda

Už viem, že za niečo stojím, tvrdí.


Už ste čítali?