"Môj partner mi lezie na nervy a preto..."

Autor: Dominika Dongova | 27.4.2018 o 7:54 | Karma článku: 4,53 | Prečítané:  2061x

Určite si sa už ocitla v situácii, kedy si si povedala, že už by hádam aj stačilo. Hovorila si, že si zaslúžiš viac a nemienila si už dlhšie tolerovať jeho chyby. Jediné, čo si si želala bolo to, aby odišiel z tvojho života. 

Nebola v tom sama, ale za to sa na neho takmer neustále sťažovala. On si išiel naďalej to svoje a ona bola neustále nespokojná. U nich to bolo zase naopak. On chcel niečo viac, kým ona bola pre neho príliš dobrá. Túžil po vzrušení a dobrodružstve. Ona zas túžila po rodine. Ten druhý chcel iba zábavu. Ďalší potreboval niečo nové. Bolo ich veľa. Príliš veľa a ešte viac túžob a očakávaní. Mali jasnú predstavu o tom, na čom by ich polovičky mali zapracovať. Avšak oni sa pokladali za dokonalých partnerov a tie druhé zas za dokonalé partnerky. Stačilo, aby som sa prešla okolo a vždy som začula, čo je zlé a čo koho vytáča. Navonok sa ľúbili, ale doma to bolo o inom. Všetko to však dokázali nastaviť tak, aby pôsobili ako dokonalé páry. Priznala sa mi s tým, že by si potrebovala od neho oddýchnuť, vraj sa potrebuje nájsť. Hoci nemali žiadny veľký problém, ona chcela malú zmenu. Na chvíľu. On potreboval priestor na svoje veci a mal pocit, že nájde lepšiu. Nevera, klamstvá, podvody, neskoré príchody, prázdnota, výčitky, návraty, búchanie dverami. Iba v tom virtuálnom svete bolo všetko tak, ako má byť. Nehovorím iba o nich, ale o nás všetkých. Koľkokrát sa sťažujeme na svojho partnera a koľko na partnerku? Ako často si predstavujeme život bez niekoho, koho sme kedysi milovali? Prečo hádžeme do koša niečo, čo nám kedysi robilo radosť? Prečo máme pocit, že to pravé sme ešte stále nenašli?

Hovorí sa, že človek je tvor nespokojný. Zrejme je to pravda, i keď by všetko mohlo byť inak. Vzťah by sme mali zveľaďovať a nie po prvej zlej skúsenosti zahadzovať. Mali by sme si prestať namýšľať, že sme inde, ale byť tam, kde sme a to na sto percent. Nemyslime si, že keď dáme zo seba 40%, ten druhý dá 100%. Nie, život nemá byť ľahký, inak by sa z nás stali lenivé tvory neschopné prežiť akékoľvek trápenie. Život a vzťahy sú reálne a preto sú náročné. Avšak iba my máme nad nimi kontrolu.

Pred rokmi ho chcela meniť, chcela nájsť seba a skúsiť niečo nové. Pred pár mesiacmi ju začal podvádzať, chcel viac vášne a vzrušenia. Nepoznali sa, ale dopadli podobne. Ona vo vzťahu s mužom, ktorý si ju ani zďaleka nevážil tak, ako jej bývalý partner a on? So ženou, ktorej išlo iba o jeho stav na účte. Obaja chceli viac, až kým nezistili, že dostali oveľa menej. Nepokúšajme šťastie len preto, že nám človek vedľa nás zrazu prestal stačiť. Budujme dlhodobo, ale dôkladne. Úprimná láska bez bočných úmyslov, výčitiek, či iných hlúpostí je to, čo nás spraví dlhodobo šťastnejšími a lepšími. Začnime od seba a potom môžeme meniť svet.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Zabitie Afroameričana rozzúrilo USA. Polícia nepriznala pravdu

Policajta, ktorý kľačal na Floydovi, zatkli.

Na predaj sú stovky reštaurácií. Korona začala čistiť gastro trh

Nového majiteľa hľadajú podniky po celom Slovensku.


Už ste čítali?