Návod na to, ako pochopiť muža

Autor: Dominika Dongova | 12.6.2018 o 7:17 | Karma článku: 6,53 | Prečítané:  2762x

Hovorí sa, že muži sú z Marsu a my ženy zas z inej planéty. Hovorí sa, že opačné pohlavie sa nikdy naozaj s tým druhým nepochopí. Hovorí sa toho veľa a napriek tomu sa tento problém pochopenia dodnes nevyriešil.

V poslednom čase mám pocit, že je viac rozvodov a rozchodov v mojom okolí a na tej druhej strane stále menej a menej šťastných ľudí. Je to paradox, keďže máme takpovediac všetko a tiež máme veľakrát pocit, že vieme všetko. Napriek tomu to neklape. Alebo len istý čas, mesiac, rok a na kratšiu chvíľu. Vraj keby muži boli normálnejší. Tak často počujem toto konštatovanie od nás žien. Vraj sa zmenili a vraj ich už nechápeme a ani oni nás. Hovoríme, že doma im dáme všetko a oni aj tak hľadajú inde. Možno si jedna z mnohých, ale tvoja správa ma napriek tomu inšpirovala. Bola veľmi dlhá, ale  jedna otázka ma zaujala: „Ako pochopiť muža?"

Ľahko. Nie, nebude to len o tom, aby sme mu dali jesť, splnili si manželské, či partnerské povinnosti a nechali ho oddychovať po práci. Muži na jednej strane nepotrebujú tak veľa, ako my ženy, ale napriek tomu aj oni majú isté potreby. Hoci pôsobia „nepriestrelne“ majú svoje slabosti, či neistoty, o ktorých však nerozprávajú toľko ako to dokážeme my. Niektorí z nich sa nechajú ovládať egom a iní sú zas príliš nudní, či nezaujímaví. Ďalší dokážu chodiť s piatimi naraz a iní si nedokážu roky nájsť partnerku. Sú tu aj muži, ktorí sa o teba nezaujímajú a potom tí, ktorí by pre svoju ženu spravili maximum. Je ich veľa, rôzne povahy, výzor, správanie. Napriek tomu všetci fungujú na jeden návod. Rovnako ako my ženy. Stačí len dodržať pár pravidiel a na konci článku možno nepochopíš iba muža, ale aj vzťah, či manželstvo.

Najdôležitejšie je prestať uprednostňovať len svoje požiadavky a naučiť sa komunikovať. Nie, váš vzťah nie je o tom, čo chceš ty, ale čo chcete spolu. Na to, aby fungoval potrebujete robiť kompromisy. Rovnako však nesmieš zabudnúť ani na seba a postaviť si partnera na piedestál. Zabudni tiež na 50/50. Vy dvaja buďte 100/100. Vždy sa snažte viac aj keď si maximálne leziete na nervy. Je pravdou, že po rokoch to už nikdy nebudú ružové okuliare, ale realita na ktorej sa obaja spolu namakáte. Keď nevieš prečo sa správa tak, ako sa správa, tak sa ho spýtaj a nesnaž sa dedukovať a domýšľať si. A nie, nerob na začiatku prvé kroky. Buď ženou, ktorá má isté hodnoty a nepôjde pod ne len preto, aby niekoho získala, či naopak nestratila. Reálne aj tak nikoho nikdy nebudeme vlastniť a to je na celom vzťahu v konečnom dôsledku to najlepšie. Ľudia nie sú veci a preto sa nesprávaj ku partnerovi akoby ňou bol. Nekrič keď máš nervy, ale predýchaj to a rozprávaj. Nerozkazuj, ani ty sama by si to od neho predsa nechcela. Nezveličuj, ale pozri sa na veci s nadhľadom a odstupom. Ak ho chceš pochopiť počúvaj a neprerušuj. Ak chceš, aby to fungovalo, nehádž „flintu do žita“ len preto, že spravil chybu. Miluj a budeš milovaná. Odpusti a nepozeraj sa späť. Ak ťa napriek snahe nemiluje, tak to jednoducho nebol on. Áno, niekedy toto zistenie bolí, ale nezostáva ti iné len sa pohnúť ďalej. Ak sa náhodou pozastavíš nad tým, že príliš veľa rozmýšlaš o tom, či je ten správny, asi by si si mala úprimne odpovedať na otázku a nestrácať čas. Pochopenie a vzťahy sú o snahe, ale nie cez mŕtvoly. Keď ťa vo svojom živote nechce, neklam samú seba a odíď. O lásku sa nikdy neprosí. Buď ti ju človek dá, alebo nedá. Väčšinou to je tak, že keď sme s tým správnym človekom, ktorý to má v hlave usporiadané, ktorý vie, čo je to obeta, ktorý si toho veľa preskákal a ktorého už niekto opustil, vyzerá celý vzťah inak. Jednoducho sa nikto nehrá s citmi toho druhého, lebo vie, ako to bolí.

Ak chceš muža pochopiť, tak len počúvaj, miluj, netlač na pílu a zbytočne neočakávaj. Ten správny muž ťa nikdy nenechá v pochybnostiach, nebude robiť veci, ktoré by ti ubližovali a hlavne nebude sa ozývať len vtedy, keď mu to vyhovuje. On tam bude vždy a bude pripravený za tebou stáť. Nie preto, že ho prinútiť, či poprosíš, ale preto, že chce. Všetko je to o tom, či človek chce, alebo nie. To ostatné sú len výhovorky.

P.S. Najlepšie pochopíme všetko, keď sa naučíme počúvať a pozerať na veci bez ružových okuliarov a predsa s láskou v srdci.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ANALÝZA

Mayová prežila ďalšiu skúšku, no súboj štyroch sa nekončí

Premiérka musí sľubovať, ale nemá kam uhnúť.

Komentár Zuzany Kepplovej

Prečo sa Šufliarsky ponáhľal vysvetľovať

Svoj spoločenský vplyv v tomto štáte si odmeriate vzdialenosťou od Kočnera.


Už ste čítali?