Žena, ktorú chce dnešný muž vyzerá takto

Autor: Dominika Dongova | 3.8.2018 o 8:00 | Karma článku: 10,08 | Prečítané:  9482x

Niekoľko kníh, niekoľko názorov, veľa dohadov, článkov, slov a rád o tom všetkom, čo sa týka našich vzťahov a požiadaviek. Občas sa zdá, že sa už nič iné nedá očakávať, že ťa už nik neprekvapí a predsa...

Spýtala som sa niekoľkých rozdielnych mužov a niekoľkých žien v mojom okolí, všimla som si a vypočula niekoľko rozhovorov a preto si dovolím tvrdiť, že splniť dnešný model takej tej dokonalej ženy je viac ako náročný. Nielen muž, ale aj žena má požiadavky, avšak dnes to bude z tej druhej strany.

Viacero mužov sa zhodlo práve na tom, že chce mať doma pohodu, avšak zároveň nechcú veci riešiť. Čiže otázkou je, ako vytvoriť pohodu, keď nechceme obetovať čas na to, aby sme riešili prípadné nezhody, či nedorozumenia? V tomto prípade je dobré sa nachvíľu zamyslieť a áno občas aj riešiť, hoci s mierou. Okrem toho chcú ženu, ktorá im nielenže dá pokoj a pohodu, ale bude bezproblémová. Avšak vieme, že dokonalosť neexistuje, čiže zrejme táto predstava je viac ako náročná a zároveň ťažko naplniteľná. Nie, sklamem ťa, ani ty nie si bezproblémový a ani úplne dokonalý. Napriek tomu ťa ľúbi a život ide ďalej. Okrem toho muž potrebuje počuť slová chvály a uznania. Najradšej každý deň, alebo aspoň tak často ako sa len dá. Celkom splniteľné, pokiaľ váš muž poctivo pracuje, stará sa a všetko naozaj funguje. Hovorte si to navzájom a často. Každý z nás to potrebuje.

Muž chce jednoducho cítiť lásku. Otázkou je, či ešte dokážeme dnes rozlíšiť lásku, od pobláznenia a naozaj milovať. Hoci tá túžba po láske je v tomto prípade obojstranná. Preto vždy miluj tak, ako chceš aby ťa ten druhý miloval. Tiež chce, aby jej telo spĺňalo určité „parametre.“ Takže to vyzerá tak, že niekedy skutočne stačí, ak žena na svojej postave zamaká. Nielen na začiatku, ale aj počas a vlastne stále. Je to pochopiteľné, pokiaľ sa aj sám muž snaží dobre vyzerať, avšak v opačnom prípade je to skôr trošku zvláštna idea. O dokonalom tele mi hovorili skôr muži, ktorí reálne ani necvičili, ale vo svojej požiadavke mali asi jasno. Sebakritika by nikomu chýbať nemala. :) Dnešná žena by si mala plniť manželské povinnosti, aby muž nemusel utekať za inou. Tu stačí, pokiaľ obaja nezničíte vášeň, ktorá tam bola na začiatku a vždy si na seba nájdete čas. Samozrejme aj po rokoch. Niektorí zas chcú ženu, ktorá je ticho a len dobre vyzerá. Ja osobne si však myslím, že taký muž nech žije sám a nesnaží sa ani uzatvárať manželstvo a kľudne žije svoj tichý a rozprávkový vzťah. Ďalší muž hľadá ženu, ktorá nebude príliš veľa vyžadovať a uspokojí sa s málom. Vraj nepotrebuje žiadne zlatokopky. Povedal ten, ktorý na otázku, či pre ženu niekedy kúpil kvety odpovedal: „A na čo? Tej mojej to netreba, čiže nie, ďakujem.“ Tu je to skôr o tom, že je niekto sebec a nie o tom, že žena chce príliš veľa. Áno milá žena, zaslúžiš si kvety a nielen vtedy, keď máš sviatok, ale hocikedy. A nakoniec chce muž ženu, ktorá na neho príliš netlačí. So svadbou, dieťaťom, či dokonca so vzťahom. Povedal ten, ktorý so svojou partnerkou randí už viac ako 7 rokov a do svadby a ani detí sa mu príliš nechce. Nebol sám, bolo ich viac, iba rozdielna dĺžka vzťahu a iná partnerka. Avšak tu je na mieste si položiť otázku: „Je to o tom, že žena príliš tlačí, alebo skôr o tom, že muž nechce byť príliš zodpovedný a užívať si s ňou bez záväzkov sa mu jednoducho páči?“ Žena, tu postačí, ak sa zamyslíš nad tým, či ti to za to stojí a sama si úprimne odpovieš.

Je veľa mužov a ešte viac žien. Chceme iné veci, ale napriek tomu tie vyššie spomenuté chcú dnes takmer všetci. Česť výnimkám a tomu, kto si ide ešte starú školu lásky až za hrob. Pýtaš sa, akú ženu chce muž, on zas hovorí, čo áno a čo nie. Na čom však naozaj záleží?

Na tebe. Na jeho osobnosti. Na vašom spoločnom rozhodnutí.

Nie, nepadnete si do oka, nevezmete sa za týždeň a už vôbec to nebude dokonalá romantika na celý život. Super je, že ani nemusí. Lebo vzťah je práca, je to rozhodnutie prijať zodpovednosť za to, ako to celé u vás doma funguje, obetovať sa a hlavne prestať si zatvárať oči pred normálnym životom. Nemysli si, že môžeš sedieť celý život na dvoch stoličkách a tvoja žena tam bude stále stáť a čakať. Ani ty milá žena si nemysli, že si nič vo vzťahu nepokazila. V konečnom dôsledku na tom celom ani v našej rýchlej dobe nezáleží. Stačí, ak sa na začiatok budete mať tak naozaj radi, rozhodnete sa pre seba, budete sa podporovať, milovať, snažiť, komunikovať a prestanete hľadať dokonalosť v susedovom byte, na sociálnej sieti, či v nevinných rozhovoroch s inou ženou, či mužom. Ono to všetko okolo vždy vyzerá lepšie ako to, čo máme doma. Avšak až neskôr zistíme, že je to celé úplne inak...

P.S. Vyzerá ako ty, pokiaľ máš hodnoty a natrafíš na toho správneho muža.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?