Ako spraviť ženu šťastnou?

Autor: Dominika Dongova | 14.9.2018 o 7:50 | Karma článku: 10,12 | Prečítané:  11304x

Vraj nevieme čo chceme, kedy to chceme a ani ako to chceme. Hoci je to občas pravda, napriek tomu vo veciach lásky máme jasno. Takto nás pochopíš o niečo viac...

Tým, že málo komunikujeme, málo o sebe vieme a aj preto si málo rozumieme. Pritom by stačilo fakt málo na to, aby sa to celé zmenilo. Stáva sa mi celkom často, že sa mi muži – kamaráti posťažujú s tým, aké majú strašné ženy doma a tiež s tým, že nič ich polovičkám nestačí. Vraj im nerozumejú a tak to celé uzatvoria a trávia čas po svojom. Potom si vypočujem druhú stranu a už za pár sekúnd viem, kde je problém. Sama som žena, čiže ti to celé poviem. Nie, nie je to o tom, že by sme boli náročné a že uspokojiť nás je nemožné. Len o tom, že sa necítime pochopené, vnímané a milované.

Ak chceš, aby bola tvoja žena, partnerka, či manželka šťastná, začni sa zaujímať o to, čo má naozaj rada. Nie o to, čo si myslíš, že má rada. Otvorená komunikácia a pozorovanie na to celé stačia. Občas si ju len vypočuj bez toho, aby si jej dával rozum do hlavy a buď tam, keď má nezmyselné obavy. Dokonalá nie je žiadna a ani ty sám nie si, tak ju pochop, stačí, že tam v istých chvíľach len SI a existuješ. Ak sa niečo vo vzťahu pokazí a ty to prestrelíš, ospravedlnenie sa fakt ráta a potom niečo, čo povie viac, ako sto slov. Niečo, čím jej dáš najavo, že ju poznáš, hoci sa správa často ako šialená. Ak chceš, aby bola šťastná kúp jej kvet, kvety, čokoľvek, čo sa na kvety aspoň podobá. Hoci sa tvárime, že nie, milujeme ich všetky. Daj jej priestor na to, aby mala čas aj a iba pre seba. Byť s deťmi 24/7 nie je žiadna sranda a preto sa ju snaž pochopiť. Občas stačí, ak poďakuješ za večeru a za to, že je doma poriadok. Tak, ako ona teba neberie ako samozrejmosť, neber ani ty ju. Niekedy ju len tak objím a pobozkaj. Nevadí, že ste svoji už 10 rokov, tie malé kroky sú pre nás ženy fakt viac než veľa. Vezmi ju na rande na miesto, kde ešte nebola, alebo vymysli niečo, vďaka čomu bude vedieť, že ti fakt záleží a vložil si do toho niečo viac. Snahu si ceníme najviac. Rešpektuj ju a podporuj. Nie je nič dokonalejšie, ako manželia, či partneri, ktorí sú si navzájom najväčšími fanúšikmi. Všímaj si ju a hlavne keď sa rozprávate, naozaj vnímaj čo hovorí. Pozornosť je predsa to, čo má každý z nás rád. Nikdy nedovoľ, aby sa pri tebe cítila sama, lebo to je ten zlý krok, kedy ju začneš pomaly strácať. Nikdy, ale naozaj nikdy na ňu nepolož ruku a nezvyšuj hlas. Nie je tvojím otrokom, či hlupaňou, ale láskou a partnerkou. A hlavne nehovor, že kvety dostala pred rokom a neznač si každý moment, kedy si pre ňu niečo urobil. Ani ona neráta navarené večere, či dni strávené s deťmi. Robí to pre vás a pre teba, bez nároku na odmeny.

Nemusíš ju úplne pochopiť, veď to nakoniec nevie ani ona sama. Avšak môžeš ju milovať tak, aby bola pri tebe naozaj šťastná. Nie je to ani o extra drahých darčekoch, ale o tom, či ju poznáš a či vieš, čo ju poteší. Šťastná žena sa pozná na kilometre a hlavne vždy podľa toho, ako vyzerá vidíš, akého má doma partnera. Nemusíš byť dokonalý muž, ale snaž sa byť dokonalým pre ňu, tak ako aj ona pre teba. Na vzťahu a aj manželstve sa oplatí pracovať celý život a nie len pár mesiacov, pretože to je vlastne celkom milá práca pre človeka, ktorého milujeme. Nie je to len o tom mať doma šťastnú ženu, ale je tam niečo viac. Je tam obdiv muža, ktorým si, ktorým si sa stal a chceš byť. Pretože iba vyzretý muž sa dokáže obetovať pre rodinu, dokáže milovať svoju ženu a dokáže byť verný, hoci má milión príležitosti, prečo takým mužom nebyť. Ak si myslíš, že kvety sú príliš veľa, alebo, že tvoja žena si nič také nezaslúži, možno je načase zamyslieť sa, či si sa náhodou nestratil v definícií lásky. Či si náhodou neprestal myslieť na jej šťastie a hľadíš len na svoje. Nenechaj, aby ego, ješitnosť, či iná vec zničila niečo, čo v tomto svete na každom rohu nenájdeš.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Opatrne s tou demisiou

Matovič zasa siahol po atómovom kufríku.

Autorská strana Samuela Marca

Privítajte Petra Pellegriniho, náhradného človeka (píše Samo Marec)

Môžete Pellegriniho vyhnať zo Smeru, ale nemôžete Smer vyhnať z Pellegriniho.


Už ste čítali?