Ako prísť o muža?

Autor: Dominika Dongova | 19.9.2018 o 7:11 | Karma článku: 10,09 | Prečítané:  5458x

Dnes to bude pre nás všetky. Nedávno som mala zaujímavý rozhovor s jednou ženou a rozhodla som sa ti o tom napísať skôr, ako bude neskoro.

Sedeli sme spolu na čaji a rozprávali sa o všetkom, čo sa deje v našich životoch. Tak, ako asi všetky ženy, postupne sme sa prepracovali aj ku mužom. Možno aj ku tomu tvojmu. Aktuálnemu, budúcemu, bývalému, či možno tomu, ktorého miluješ, ale správaš sa úplne inak. Niekedy je dobré počuť veci, ktoré robíme zle aj z inej strany a hlavne úprimne. Ani ona, ani ja, ani ty a predpokladám, že ani ďalšie nie sú dokonalé a preto je svet tak skvelé miesto, kde sa celý život zlepšujeme. Počas nášho rozhovoru sme si vypočuli celkom hlasný telefonát nahnevanej ženy, zopár hádok na mieste a rozobrali aj tie svoje záležitosti. Nakoniec ma neprekvapuje, že prečo je na svete toľko nešťastných žien, alebo žien uviaznutých vo vzťahu, ktorý im skôr ubližuje ako pomáha.

Muža dokážeš stratiť naozaj už za pár týždňov, či mesiacov, ak.. 

Ak najskôr hľadíš na to, čo a ako chceš ty a jeho potreby sú na poslednom mieste, ak vôbec na ne miesto zostane. Ak na neho kričíš od rána do večera - on radšej utečie. Ak mu vyčítaš všetko a najradšej minulosť stále dookola. Ak nedokážeš odpustiť a tvoje prevrátené oči a znechutený výraz je to, čo mu každý deň už po príchode domov uštedríš. Ak mu nedáš ani kúsok voľnosti a čas na jeho vlastné záľuby. Ak budeš na ňom lipnúť od rána do večera, akoby si žiadne svoje koníčky, či život nemala. Ak ho ponižuješ a on už ani nevie aké je to byť mužom. Ak spravíš všetko za neho a jemu nedáš priestor na to byť mužom a potom sa sťažuješ, že si na všetko sama, hoci príležitosť nikdy nemal. Zabudni preto na to, že niečo vieš najlepšie a že ten tvoj je lenivec, ale uč ho, inšpiruj a on ti s radosťou pomôže. Ak nad jeho malou nemotornou snahou iba mávneš rukou, robíš chybu, pretože snahu si treba vážiť. Ak mu stále hovoríš, že aj tak sa nezmení, ale hlavne vtedy, ak si myslíš, že bude čítať tvoje myšlienky. Poviem ti, pár rokov dozadu som si myslela, že to dokáže a mal by to vedieť, ale nie. Ani jeden z nich to nevedel. Tak, ako ty nedokážeš čítať tie jeho, tak ani on tvoje. Muži jednoducho nie sú nastavení rovnako ako my ženy a preto je na tebe, či sa na vašom vzťahu niečo zmení. Kým niektorí majú dávku empatie, iní jednoducho ani netušia o čom je reč. Aj tak ich však milujeme a chceme s nimi žiť. Preto im občas treba pomôcť a dať najavo to, čo chceme. Inak sa môže stať, že na kvety, či veci, na ktorých ti záleží môžeš najbližšie roky zabudnúť. Muži nie sú tak komplikovaní ako my ženy. Keď je niečo vo vzťahu komplikované, tak len preto, že nekomunikujeme, domýšľame si a veci riešime vonku a nie doma. 

Preto to nevnímaj ako výčitku, ale radu - ako na to, aby ste boli vo vzťahu, či v manželstve obaja šťastní. Veď na tom hlavne záleží. Nájsť spôsob a pochopiť sa navzájom. Rovnaká snaha, rovnaká láska. Občas to je tak, že jeden zaostáva, ale úlohou druhého je mu pomôcť vrátiť sa späť a nie odhodiť. Asi ťa sklamem, ale žiadny dokonalý muž nepríde a nezachráni ťa a nebude robiť len to, čo chceš ty a vtedy keď to práve chceš. A aj keby, bola by to celkom nuda, nemyslíš? :) Napriek tomu zostaň iba s tým, ktorý sa chce učiť, ktorý do vzťahu investuje snahu a naozaj ťa ľúbi.

Ako teda prísť o muža? Ty svojho muža stratiť nemusíš, ak nájdeš ženský spôsob na to, ako mu niektoré veci vysvetliť, ako mu pomôcť byť lepším mužom a ak mu dovolíš, aby si sa aj ty pri ňom stala lepšou ženou. Zabudnite na minulé chyby, veľa sa rozprávajte a úprimne hovorte o tom, čo vám prekáža a zrazu všetko zlé zo vzťahu zmizne. Niekedy to chce čas, ale stojí to za to, ak ti na ňom záleží a samozrejme jemu na tebe.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Opatrne s tou demisiou

Matovič zasa siahol po atómovom kufríku.

Autorská strana Samuela Marca

Privítajte Petra Pellegriniho, náhradného človeka (píše Samo Marec)

Môžete Pellegriniho vyhnať zo Smeru, ale nemôžete Smer vyhnať z Pellegriniho.


Už ste čítali?