Zamilovaná do ženatého muža

Autor: Dominika Dongova | 6.11.2018 o 7:58 | Karma článku: 9,84 | Prečítané:  3983x

„..a to som si myslela, že mne sa to nikdy nemôže stať.“ Napriek tomu, že nikdy nehovor nikdy, mám potrebu ti o tomto povedať.

Hoci sa niektoré veci počúvajú ťažšie, nemali by sme byť ticho. Mala tú potrebu povedať mi o tom a preto som si ju vypočula. Zároveň píšem nasledujúce slová pre každú ženu, ktorá má možno podobný problém a nevie ako ďalej. Niekedy to prestrelíme, avšak stále je cesta späť.

Poznám ju roky a preto ma prekvapilo to, s čím sa mi na poslednom našom stretnutí zverila. Hovorila, že vlastne miluje niekoho, kto nie je až tak úplne slobodný a vlastne je akosi ženatý. Povieš si možno, že v dnešnej dobe to už nie je žiadne veľké prekvapko, veď keď to nefunguje doma, mali by sme skúšať ďalej, alebo, že nikto nemôže zostať verný celý život. Je toľko dôvodov prečo si to samé pred sebou obhájime a potom sú tu tie ďalšie, prečo by sme niečo také nemali brať na ľahkú váhu. Napriek tomu, že som sa ju snažila nesúdiť, myslím si, že určité hranice by sme nemali prekračovať a mali by sme úprimne povedať svoj názor. Veď na to sme ľudia a kamarátky. Možno aj preto, že nie vždy sa tieto tajné rozprávky skončia podľa predstáv a pár sekúnd vášne nakoniec nezničí len jeho rodinu, či manželku, ale aj teba.

Hovorila veľa o tom, že si s ním skvele rozumie, že je úplne iný, že mu dáva to, čo doma vraj nemá, že jej sľúbil, že sa čoskoro rozvedie, že jej je s ním dobre. Všetko o ňom znelo ideálne, až na to, že bol ženatý. Inokedy by som sa tešila z toho pozitívneho, avšak vtedy to bolo inak. Sústredila som sa na ten malý „detail.“ Napriek tomu, že ho chválila do nebies, nebola si istá tým, či svoju manželku opustí. Chcela vedieť môj názor a možno aj to, ako ho nenápadne postrčiť k tomu, aby sa rozviedol. Bohužiaľ s tým som jej nevedela a ani nechcela pomôcť. Pre mňa samú je rodina a manželstvo niečo, čo sa neničí a čo trvá večne. (Samozrejme keď dvaja chcú a každý deň na tom pracujú.)

Keď som sa pýtala, či jej neprekáža, že kým je u nej, doma na neho čaká manželka a tri deti, či jej neprekáža, že ak by bola na druhej strane, tak by ju to sakra bolelo, či jej nevadí, že celý ich „vzťah“ je vlastne postavený na jednom a zároveň prísne tajný. A či jej nevadí to, že je tou druhou ženou. Bez slova na mňa pozerala a potom povedala, že jej to najskôr vadilo, ale keď počula, ako sa stále na svoju ženu sťažuje, aké to má doma ťažké, vedela, že ona je pre neho tou pravou, záchranou a ženou, ktorú si zaslúži. My ženy sme niekedy jednoducho poriadne slepé pokiaľ ide o city a lásku. Dokážeme si nahovoriť veľa a potom poriadne trpieť a myslieť si, že musíme. Nie nemusíme, len si to samé spôsobujeme.

Muž, ktorý sa ti sťažuje na manželku asi nie je úplne v poriadku. Pretože, ak by bola taká strašná, ako ju opisuje, už dávno by s ňou predsa nebol a vzal by si teba. Taký muž je jednoducho slaboch a hlavne egoista, pretože ubližuje ľuďom, ktorí sú mu najbližšie. Muž, ktorý s tebou spáva a zároveň skrýva váš vzťah zrejme nechce, aby si patrila do jeho reálneho sveta, iba do toho, kde si uspokojí potreby a následne na to odíde tam, kde mu zrejme nie je až tak zle, keď sa tam stále vracia. Domov, na miesto, ktoré si kedysi vytvoril so svojou ženou a deťmi, ktoré vraj nadovšetko miluje. Alebo aj ten sľub dal vtedy len na chvíľu? Muž, ktorý chce, aby si ho ľutovala nie je až taký silný, ako sa zdá. Ak by bol, riešil by problém doma so ženou a nie vonku a už vôbec nie v tvojej posteli. Doba sa mohla zmeniť akokoľvek, ale nevera zostala neverou.

Najsmutnejšie na tom celom je to, že dokáže klamať nielen teba, ale aj ju a vlastne aj samého seba. Nakoniec namiesto toho, aby si priznal pravdu a začal niečo robiť pre svoje manželstvo začne obviňovať všetkých naokolo a hlavne ženu, ktorej kedysi sľúbil, že "v dobrom aj zlom". Čo ťa čaká po boku takéhoto človeka, ako skončíš ty v náručí ženatého muža? Nebudem ti klamať a možno aj sama poznáš odpoveď. Skončíš rovnako ako jeho manželka. Pretože ten, čo raz podviedol, podvedie znova. Stojí ti to za to všetko milá žena?

Otvor si oči a uvedom si, že si sa v tom celom neocitla nevinne. Že sa to len tak z ničoho nič nedeje tebe, ale ty si dovolila tomu, aby sa to dialo v tvojom živote.

Priala by som si, aby sme jedného dňa my ženy dokázali držať spolu, nepodrážali si nohy, neničili vzťahy, nezvádzali zadaných mužov a neubližovali si...

Avšak je to všetko len na nás a našich rozhodnutiach.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?