Myslí to s tebou vážne?

Autor: Dominika Dongova | 22.11.2018 o 7:07 | Karma článku: 4,54 | Prečítané:  1884x

Veľa otázok, ale táto stála vo vašich správach posledné dni akosi nápadne vpredu. Práve preto som sa rozhodla ti napísať práve o nej.

Nasľubovať sa dnes dá naozaj všetko. Vymyslieť ešte viac a zahrať to na city a lásku vyzerá, že je ľahšie ako inokedy. Práve preto sa hráme. Ženy, muži, všetci. Možno si myslíme, že na tom nezáleží, napriek tomu opak je pravdou.

Hovorila si mi o tom, ako ti v poslednej dobe píše menej, ozýva sa sporadicky, ale potom zas prídu chvíle, kedy chce byť len s tebou. Následne na to potrebuje viac času, nechce sa viazať, hovorí, že čas ukáže a uvidíte, čo sa nakoniec s vami stane. Keď sme zamilované dokážeme prehliadať nie slová, ale celé vety, dni, roky a nakoniec sa zobudíme v prázdnej posteli. Pretože si to vlastne za ten dlhý čas, čo si mu všetko dala aj bez vzťahu a záväzkov utriedil a odišiel za tou, ktorá by podobné správanie a nerozhodnosť neakceptovala.

Tebe zostanú oči pre plač a on nerieši, veď zistil, že by to nemalo budúcnosť. Možno sa pýtaš, kde robíš chybu, alebo len uvažuješ, či to ten tvoj aktuálne myslí naozaj vážne.

Poviem ti, že som zažila aj ja sama podobné výhovorky od mužov v minulosti. Boli to tí, ktorí potrebovali čas, veľa času, ale zároveň im vyhovovalo, že sme spolu randili ako pár. Nazvať to však nechceli, tak ako ani ten tvoj, či pán takmer tvoj. Pravdou je, že my ženy v takomto vzťahu „nevzťahu“ iba strácame čas. Kým ty čakáš, ako sa to celé posunie a kedy už spraví krok, kým ty ho nechceš tlačiť do ničoho, ale zároveň sa ním necháš natlačiť do role, ktorá ti nesedí.. v tom čase si on zatiaľ užíva všetky benefity, ktoré mu ponúkaš a zároveň tak vie, že si to k tebe môže dovoliť. Lebo mu to ty sama celé uľahčuješ a vlastne dávaš povolenie na to, aby sa s tebou hral. Si vždy k dispozícií, vždy schopná odpustiť, vždy čakajúca na zázrak, vždy tá, ktorá mu dá všetko a späť nedostane nič.

To, či to s tebou myslí vážne asi už tam niekde v hĺbke srdca tušíš, len si predtým celým zatváraš oči a predstieraš, že v tvojom prípade to je iné, že on len potrebuje čas, že on je ukážkový chlap, že veď ho predsa miluješ. Ak sa s tebou hrá a naťahuje už dlhšiu dobu a dať dokopy sa plánuje až vtedy, keď to vraj bude cítiť – pozri sa pravde do očí a povedz, čo naozaj chceš. Tvoja rola vo vzťahu nie je zahodiť svoje hodnoty a predstavy a hrať tie jeho, nie je to ani o tom meniť jeho priority a už vôbec nie o tom čakať na to, kým sa z chlapca stane muž. Jednoducho musíš seba milovať natoľko, že v prípade potreby a minimálneho rešpektu naberieš odvahu a odídeš. Alebo to budeš medzi vami držať len na kamarátskej hladine.

Ono to bolí, ale iba chvíľu, kým znova objavíš svoju hodnotu a uvedomíš si, že si zaslúžiš niekoho kto vie, že chce byť s tebou, chce byť zodpovedný a kto sa nebojí priznať, že ťa miluje. Buď s mužom, ktorý nie je sebecký a nie je to len o ňom a jeho šťastí, ale aj o tebe. Nechceš sa predsa jedného dňa prebudiť vedľa niekoho, kto vlastne ani nevie, či chce teba, ale má ťa v zálohe, keby náhodou sa žiadna iná aktuálne nedá. Maj sa rada tak veľmi, že sa neuspokojíš s nerozhodnosťou, egom, či nedospelosťou. Ak dokážeš milovať ty, ak sa dokážeš obetovať, byť zodpovedná a rozhodnúť sa pre jedného muža, to isté si zaslúžiš aj z druhej strany. Zabudni na strach a sprav krok, ktorý chceš spraviť a veci v tvojom živote sa zmenia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Farizeji, antikristi, birmovaní komunisti

Veľkonočná úvaha agnostika.

V prípade previerky Gašparovho viceprezidenta začali trestné stíhanie

Stíhanie vedú vo veci prečinu ohrozenia utajovanej skutočnosti.


Už ste čítali?