Som tehotná, ale dieťa nechcem

Autor: Dominika Dongova | 7.12.2018 o 7:11 | Karma článku: 10,02 | Prečítané:  12936x

Veľmi silná, osobná a citlivá téma. Je však pre každú jednu z nás. Týka sa mňa, teba a áno aj jej. Mám pocit, že o tomto by si mala vedieť.

Za šesť rokov písania som si prešla naozaj rôznymi vecami, štádiami, zažila rôzne situácie a hlavne dostala od vás občas neuveriteľné správy. Táto mi však už dlhšie vŕta v hlave. „Som tehotná, ale dieťa nechcem. Vieš, môj partner by ma okamžite opustil a to sa nesmie stať. Bola to nehoda a on znamená pre mňa všetko. Okrem toho sa na dieťa necítim a nemám na to vôbec čas, takže neviem čo mám robiť. Musím sa ho rýchlo zbaviť, aby bolo všetko ako predtým...“ Bolo toho viac, ale to už nie je ani tak podstatné. Podstatné je, že si si postavila vzťah s mužom a seba nad ľudský život, ktorý za nič nemôže.

Neviem, prečo máme my ženy (česť výnimkám) pocit, že strata muža je tá najväčšia katastrofa, aká sa nám môže stať. Dokážeme tak veľmi milovať, že zahodíme zásady a robíme presne to, čo chce on. Chceme si ho udržať za každú cenu a preto neriešime, či skočiť niekde, kde by sme za normálnych okolností nikdy nevkročili, alebo neváhame spraviť niečo, čo by sme s triezvou hlavou nespravili. Ideme proti sebe a potom riešime zničené životy, zlomené srdcia, ale čo je najhoršie – potraty na počkanie. Vraj to nie je ešte ani tak ľudský život. Rozmýšľala si však nad tým, že keď zomrie tehotná žena, tak sa konštatuje smrť dvoch osôb a nie jednej? Ten malý človek v nej je už raz jednoducho človekom. O čo menej je ten, ktorého máš pod srdcom ty? Veda sa môže posunúť kamkoľvek a argumentov môžeme mať milión, ale to bijúce mini srdce, ktoré sa v tebe zrodilo je človek a má právo na život. Uvedom si, že to, čoho sa chceš zbaviť a to, čo ti prekáža je kus z teba. Chystáš sa zbaviť človeka, ktorý je tvojou súčasťou a zároveň pokladá miesto v tebe za to najbezpečnejšie. Ty ho však nemieniš chrániť, práve naopak. Nie, nie je to len nejaký nepodstatný element, pretože už okolo 21. dňa mu začína byť srdce. Nie je to dostatočný dôkaz toho, že je to ľudská, živá a hlavne tvoja bytosť?

To, že nie si na dieťa pripravená je naozaj zvláštne, pretože ako je možné, že na dieťa sa ešte necítime, ale na to, aby sme sa s niekým vyspali a bezhlavo si užívali - áno? Kde je zodpovednosť, ktorá by mala prichádzať s každým našim rozhodnutím? Stojí toto všetko za pár sekúnd vášne?

Hovorí sa, že deti by sa nemali rodiť do neúplných rodín, ale kto reálne má tieto rodiny vytvárať, ak nie my? Muž a žena. Obaja spolu a žiadne hry. Ak by sme si všetci vstúpili do svedomia a nebrali život na ľahkú váhu, bolo by nám tu oveľa lepšie. Neboli by nechcené tehotenstvá, rozbité rodiny, zlé vzory, či opustení ľudia. Najsmutnejšie na tom celom je, že každý kto je v dnešnej dobe za potrat sa vlastne už narodil žene, ktorá na potrat nešla. Nemyslíš, že si tiež človekom a dostal si právo na život? Mali by sme byť viac vďační svojim matkám, že si nás nechali, hoci mali na výber a mohli sa nás zbaviť.

To, že máme v živote vo všetkom na výber je jedna vec, ale to, čo s touto slobodou spravíme je vec druhá. Niektoré ženy nemôžu mať deti a dali by všetko za to tvoje neplánované a nechcené tehotenstvo.. niektoré zas bojujú o to, aby ich dieťa prežilo, iné držia v rukách svoje mŕtve dieťa a podstúpili by všetko, len aby vrátili čas späť. Vo svojom okolí mám tri ženy, ktoré boli v minulosti na potrate a po rokoch snaženia sa o dieťa jednoducho neuspeli. Dieťa už jednoducho mať nemôžu. Nikdy. Kvôli hlúpej chybe, ktorú spravili v mladosti. Dodnes to ľutujú, vyčítajú si to a hlavne nikdy sa s tým reálne nezmierili. Nie sú samé, pretože ich je všade veľa. Tých, ktoré postavili svoje pohodlie a muža do prvej rady a to, čo mali v sebe jednoducho zničili. Pohodlie ich časom omrzelo a muž opustil. Čo zostalo im?

Nič.

Ten pocit, keď ťa toho malého tvora zbavia je vraj úplne najhorší. Pretože v tebe zrazu zostane prázdno a to spomínané nič... Nechcem ťa vystrašiť, odradiť, rozkazovať ti, či dávať ti príkazy - si predsa slobodná bytosť. Iba chcem, aby si sa na to celé pozrela s odstupom. Uvedom si možno aj to, že nič v živote sa nedeje len tak náhodou a keď sa to už stane, tak preto, aby nás to niečomu naučilo. Okrem toho ten hore vie, že si dostatočne silná na to, aby si to dala a zvládla. Ak to bude potrebné aj sama. My ženy dokážeme veľa, keď sa do niečoho vložíme naplno a ten malý človek ti celé to tvoje snaženie spríjemní.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Opatrne s tou demisiou

Matovič zasa siahol po atómovom kufríku.

Autorská strana Samuela Marca

Privítajte Petra Pellegriniho, náhradného človeka (píše Samo Marec)

Môžete Pellegriniho vyhnať zo Smeru, ale nemôžete Smer vyhnať z Pellegriniho.


Už ste čítali?