Prečo muži opúšťajú dobré ženy?

Autor: Dominika Dongova | 11.1.2019 o 12:12 | (upravené 12.1.2019 o 15:27) Karma článku: 10,02 | Prečítané:  20596x

Nemusí byť za tým vždy iba nevera, ale niečo úplne iné. Dobrou správou však je, že ak zmeníš jednu vec, tvoj ďalší vzťah môže vyzerať úplne inak.

Po krátkej rekapitulácií všetkých správ od vás som si uvedomila, že toto sa v nich vyskytovalo asi najčastejšie. Vždy to bol problém typu: „Snažím sa ako môžem, milujem, starám sa a on ma napriek tomu opustil. Najhoršie je, že sa to nestalo raz, ale znova, vlastne sa to deje stále.“ Ako je teda možné, že dobrá žena nemá u mužov až taký veľký „úspech“, ako tá druhá, ktorá si ho získa za malú chvíľu a pri ktorej zostane? Nie je to žiadna náhoda, hoci na výbere toho správneho partnera a zrelého muža vždy záleží najviac. Avšak, ak je ten tvoj mužom so srdcom na správnom mieste, zrejme je problém inde.

Problémom je najčastejšie to, že nevieš kto si a nevieš, kým v skutočnosti si ty sama. Ak totižto nemáš presne určené hodnoty a neuvedomuješ si kým si, rešpekt muža si na dlhú dobu, ak vôbec na čas - jednoducho nezískaš. Každý z nás je náročný na výber svojho partnera. Nielen muži, ale aj my ženy to máme rovnako. Chceme to najlepšie, máme veľa požiadaviek a hlavne svoje predstavy. Akonáhle ich niekto nespĺňa, alebo prestane spĺňať, odchádzame a ideme ďalej. Máme tendenciu meniť to, čo nemá pre nás hodnotu. Hoci to znie naozaj smutne a kruto, jednoducho si tento spôsob života ideme tak akosi všetci. Vždy predsa chceme to najlepšie. Avšak nemusíš mať kvôli tomu vrásky na čele a myslieť si, že musíš zmeniť svoj výzor, šatník, či celú osobnosť. Na to zabudni. Nemusíš byť dokonalá, ale svoja.

Sústreď sa na to, aby si bola vždy tou, ktorou si a tým pádom si určila hodnotu, pod ktorú na začiatku vzťahu nepôjdeš len pre pár pekných komplimentov. Nepredávaj sa lacno a vôbec. Radšej si počkaj na muža, s ktorým to má budúcnosť. Vo vzťahu nezaspi na mŕtvom bode a neuspokoj sa s tým, že už niekoho máš, alebo si sa už stala niekoho manželkou. Stále sa posúvaj ďalej ako osobnosť a stále na sebe pracuj. Dávaj svojmu partnerovi najavo, že ho rešpektuješ, miluješ a priťahuje ťa tak, ako v prvý deň. Snažte sa spoločne rásť a nikdy nestagnujte, ale stále buďte lepší (aj pre seba navzájom). Vzťahy sú spoločná záležitosť, nikdy neprežijú, ak jeden robí všetko a ešte aj veci toho druhého. Byť dobrou ženou neznamená byť otrokom povinností a vecí, ktoré by si mala. Neznamená to len oprať, navariť, postarať sa o deti, ale zaujímať sa o toho druhého, rozprávať sa s ním, počúvať, akceptovať, odpúšťať a mať svoju cenu. Nenechať so sebou manipulovať, nenechať si rozkazovať, urážať sa a ponižovať v mene „lásky.“ Ty musíš stáť na pevnom bode a rovnako aj tvoj partner, iba tak, dokážete vybudovať silnú spoločnú budúcnosť.

Muži väčšinou opúšťajú ženy, ktoré prestanú byť samé sebou, nevážia si samé seba, nechajú so sebou manipulovať, nemajú osobnosť, tie ktoré sa príliš upnú na partnera, tie pre ktoré je dieťa vesmírom a muž na poslednom mieste, tie ktoré sa prestanú o seba starať a tie, ktoré sú večne nespokojné a nikdy si pre nich nenájdu dobré slovo.

Avšak to, že ťa opustí neznamená, že si menej a že tvoj život sa práve skončil. Každá skúsenosť nás má niečomu naučiť a preto sa pouč aj z tej svojej a pohni sa ďalej.

Vždy sa uisti, že vieš, kto si, že vieš, čo chceš a vieš, akú máš cenu. Nikdy pod túto cenu nechoď a nerob veci, ktoré nie sú v súlade s tvojimi hodnotami. Avšak zároveň miluj tak, ako chceš byť milovaná, daj mužovi voľnosť, neodsudzuj, nepros sa, odpúšťaj a nikdy nezabudni na to, že nie si jeho matka, ktorá ho má vychovávať, ale partnerka, manželka a žena. Buď tou, do ktorej sa zamiloval, buď tou, ktorú má prečo milovať, ale aj tou, ktorá miluje samú seba. Znamenáš veľa tak, ako každý ďalší človek na tomto svete a od toho sa odraz.

MOJE NOVÉ VIDEO o tom, čo spraviť, aby si ťa muž opäť začal vážiť: 

https://www.youtube.com/watch?v=FDLc0KCly-A

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cez čiaru: Ktorí vplyvní ľudia dláždili cestu Haščákovi a Pente?

Kto boli vplyvní známi a kamaráti na strane Penty?

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Milióny na IT z čias Žigu sú ukážkovým plytvaním, na ťahu je NAKA

Bezpečnostný systém na hospodárstve bol predražený, tvrdí NKÚ.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Chaos sa šíri krajinou

Šialenejšie ako meniť zákon pre Cibulkovú je zaradiť poľnohospodárstvo do očkovania kritickej infraštruktúry.


Už ste čítali?