„Chcem ťa, chceš ma?“ a potom..

Autor: Dominika Dongova | 27.1.2019 o 10:10 | (upravené 27.1.2019 o 10:32) Karma článku: 4,60 | Prečítané:  1806x

Všetko to začalo tak nevinne. Nikdy by si si netrúfol povedať, že niečo také sa otočí proti vám a ani ty, že proti tebe, proti každému.

Povedal mi svoj príbeh s ňou v skratke. Žiadne veľké emócie, dlhé vety, iba krátka mužská pointa. Napriek tomu som vďaka nemu a vlastne aj kvôli nám, mala potrebu ti o tom a o nich povedať.. Začalo to jednou správou a pokračovalo dvojročným vzťahom. Boli spolu šťastní, ale prednedávnom sa rozišli. Vraj sa zmenila a on nemal potrebu to riešiť ďalej. Predstavoval si to inak, keby bola zostala taká ako na začiatku, ešte by boli spolu. Dnes vlastne už ani nevie, či spravil dobre, ale ide ďalej s tým, že s ďalšou to už bude iné.

U nich to bol podobný príbeh, čo sa týka rozchodu, avšak po dlhých desiatich rokoch. Manželmi sa stali po šiestich, ale dnes už nie sú spolu. Ona si našla niekoho, s kým si vraj viac rozumela a s kým nebol život nudný a stereotypný. Avšak písala mi, že hoci s tým novým je to iné, má zas ďalšie veci, ktoré nedokáže akosi prekonať, čiže nedáva tomu veľkú nádej.

Ty si mi hovoril naposledy, že to u vás začalo úplne na rovinu. Prišiel si za ňou a spýtal si sa jej, či ťa chce a bolo. Miloval si jej spontánnosť, šialenosť, schopnosť žiť pre moment. Dnes však túžiš po rodine, kým ona si ide to svoje. Asi to teda podľa tvojich vlastných slov nakoniec skončíte..

Vám to jednoducho akosi len prestalo fungovať a nevideli ste zmysel pokračovať v tom ďalej. Striedavá starostlivosť vystriedala rodinu a celú vašu nádej na spoločnú budúcnosť. A deti? Tie to nejak prežijú.

Nie sú to iba oni, je to o nás. O každom jednom, ktorý hľadá vo vzťahu niečo, čo reálne nikdy nenájde. Hľadá osobu, ktorá bude presne podľa predstáv. Najlepšie, ak taká zostane stále. Chceme vždy niečo nové, dokonalé, schopné prekvapovať. Netýka sa to však len vecí, ale aj ľudí, vzťahov, manželstiev, mileniek.. Zdá sa nám, že najjednoduchšia cesta ku šťastiu je odísť od toho, čo prestalo fungovať a ísť hľadať ďalej. Skúšať tam, kde sme ešte neboli, lebo tam to vyzerá lepšie. Tam nie sú problémy. Tam to ide samé. Teda aspoň sme si to vtedy mysleli. Z nového sa chceme vrátiť späť a keď sú dvere zavreté, ideme ďalej. Avšak dokedy budeme opakovať rovnaký scenár?

Dostávame sa pomaly do bodu, kedy prestávame cítiť, milovať a snažiť sa. Prečo aj. Mužov a žien je predsa veľa a my máme čas. Vlastne si to len myslíme. Lebo nakoniec zistíme, že to nudné, staré, bolo pre nás to pravé – ak by sme sa chceli snažiť krízu, či hádky prekonať. Ak by sme netrieskali dverami, keď príde problém, ak by sme nesúdili len druhú stranu, boli menej sebeckí, ak by sme chceli, aby to vydržalo a ak by sme mali trpezlivosť a nenechali sa zlákať niečím bez záruky čo vyzerá dobre – lebo je to ďalej. Pokušenie je vždy veľké a preto si to vyžaduje naozaj silného človeka na to, aby mu dokázal odolať.

Ak vám to nefunguje, ak rozmýšľate, že to ukončíte, ak chcete podviesť, ak vlastne ani neviete ako ďalej a ak vo vás zostala ešte napriek tomu všetkému nádej a trocha lásky... choďte spolu ďalej. Skúste to. Nevzdajte to len preto, že sa vám zdá, že to už nie je to, čo to bolo, či iné hlúposti. Ľudia sa menia a to je prirodzené, avšak to, čo sa s vami stane máte v rukách len vy dvaja. Zaradíš sa tam, kde všetko končí skôr, ako to začne? Alebo si dáte šancu a dokážete, že keď sa dvaja snažia, funguje to aj po rokoch a vlastne stále?

Viac v mojom novom VIDEU: https://www.youtube.com/watch?v=JIA9LPZN9XU&t=8s

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Farizeji, antikristi, birmovaní komunisti

Veľkonočná úvaha agnostika.

V prípade previerky Gašparovho viceprezidenta začali trestné stíhanie

Stíhanie vedú vo veci prečinu ohrozenia utajovanej skutočnosti.


Už ste čítali?