Toto je muž, ktorý sa s tebou iba zahráva. Na budúcnosť s ním zabudni

Autor: Dominika Dongova | 21.3.2019 o 7:27 | Karma článku: 4,93 | Prečítané:  3117x

Je vás toľko veľa žien, ktoré hľadáte, skúšate, nemôžete nájsť a časom začínate pochybovať o tom, či ešte je niekto, kto to bude myslieť s vami vážne a na celý život.

Keď už časom niekoho takého nájdete, tak po fáze s ružovými okuliarmi príde fáza vytriezvenia a záhadného odchodu dotyčného z vášho života. Pýtate sa ma, ako tomu celému sklamaniu predísť, ako ho odhaliť už na začiatku a ako sa vyhnúť sklamaniu. Hoci je to v dnešnom svete náročnejšie, ale napriek tomu nám ten náš šiesty ženský zmysel nechýba. Len musíme naozaj počúvať aj hlavu a prestať si ospravedlňovať varovné signály už na začiatku vzťahu.

Z mojej vlastnej, z vašich a aj z ostatných skúseností som si viac vecí potvrdila už niekoľkokrát a potom prišiel do tvojho – nášho – môjho života on. Dokonalý muž. Neskutočný gentleman, muž, ktorý vedel, čo áno a čo nie, muž, ktorý ti dal priestor, čas, kvety, pozornosť. Mala si pri ňom všetko a samozrejme si zabudla na tie malé detaily potom, keďže ich tie veľké gestá úplne pohltili.

Všetko to pekné trvalo len dovtedy, dokedy si mu dala to, čo chcel a zamilovala si sa tak, že ťa začal brať ako samozrejmosť. Potom to už neboli obedy, ale len večere a stretnutia, ktoré vyhovovali jemu, už to neboli ranné správy, či odprevadenia domov, ale rýchle smsky ako odpovede na tvoje pravidelné správy. Utajené telefonáty, prázdne sľuby. Hoci ste boli vo vzťahu, posúvať ho ani po mesiacoch, či rokoch nechcel. Vraj máte čas a nie je to ideálne obdobie na niečo vážnejšie. Tvoja snaha bola vnímaná ako samozrejmosť a keď si s ním chcela tráviť viac času, povedal, že ho príliš obmedzuješ. Kvety ti dal pred polrokom a nechápal prečo po tak „krátkom“ čase očakávaš ďalšie. Veľakrát spomínal, že ho rozhovory s tebou len zbytočne stresujú. Stále si bola ty tá zlá, tá, čo ho nevedela pochopiť, tá, čo sa mala naučiť byť viac tolerantná. Plány s dieťaťom ste posunuli na neurčito a na svadbu pár rokov ešte zabudni. Veci sa vraj musia zlepšiť. Potom mal pocit, že si sa zmenila a chce, aby si bola taká, ako na začiatku. Ozaj a nepribrala si náhodou? Mala by si sa o seba viac starať. Občas nezabudol poznamenať, že je úplne normálne pre muža po takom čase začať si všímať aj iné ženy. Nočné telefonáty nepokladal za neveru a služobné cesty boli v zmysle: „čo sa stane mimo domova sa neráta.“ Mohla by si sa viac usmievať. Mala by si byť taká, ako jeho kolegyňa. Potom ste istý čas spolu nekomunikovali. Potom ťa opäť zas miloval. Vedel, že pocit domova mu vieš vytvoriť iba ty, ale vždy sa časom zas vytratil. Hovoril, že sa musí nájsť a je to len malá kríza. Ty si tam celý čas bola. Čakala, že jeho postoj k tebe sa zmení, že ťa bude milovať tak, ako kedysi, že je normálne z lásky robiť pre toho druhého všetko a ešte viac. Keď ti hovorili, že by si ho mala nechať, mala si svoju pravdu, svoj pohľad a ten všetko zlé menil na dobré. Bola si žena, ktorá milovala príliš veľa a z lásky k mužovi zabudla na seba.

Ak si sa ocitla v podobnej situácií, je čas pohnúť sa ďalej a neospravedlňovať si jeho zlé správanie tým, že je to všetko v mene lásky, alebo že je to prirodzené. Nie nie je. Ten muž sa s tebou iba hrá. Vie, čo má v tebe, ale zároveň nechce stratiť to, čo by mohol mať v iných ženách. Nebuď naivná, hoci všetky pod vplyvom lásky tak trochu sme. Nepotrebuješ muža na to, aby si bola šťastná, ale potrebuješ milovať samú seba na to, aby si netolerovala menej než si zaslúžiš. Láska je jedna vec, neúcta však druhá.

Potom som sa spýtala môjho staršieho kamaráta, ako je možné, že hoci sú so ženou tak veľmi rozdielni, sú spolu a milujú sa už viac ako 20 rokov?! Povedal: „Je v tom láska a úcta. Vážim si ju a nechcel by som jej ublížiť. Viem, že je okolo veľa žien, ale ja som si vybral ju a rešpektujem ju takú, aká je.“

            Viac takýchto mužov, viac dobrých žien, viac rešpektu, viac lásky a viac úprimnosti. ♡

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico si na rehabilitáciu vybral kaštieľ s nejasným pozadím

Bývalý premiér po dlhom čase naznačil, kde v súčasnosti býva.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

V čom je Pellegrini 2020 zázračnejší než Fico 2000?

Aj Fico prichádzal vo veľkom štýle a vypálilo to na 13,5 percenta.


Už ste čítali?