Prvý krok vo vzťahu. Príbehy žien, ktoré ho spravili a ...

Autor: Dominika Dongova | 11.4.2019 o 8:08 | Karma článku: 4,37 | Prečítané:  2718x

Ak rozmýšľaš nad tým, či spraviť, alebo nespraviť prvý krok vo vzťahu s mužom, mám pre teba krátke príbehy a zároveň odpoveď.

Viaceré z vás sa ma už v minulosti pýtali na to, či si myslím, že prvý krok by mala občas spraviť aj žena. Vraj, aký mám na to názor, keďže žijeme v modernej dobe a veci sú inak ako kedysi. Potom som mala debatu s kamarátkami a ženami z môjho okolia, ktoré tento prvý krok spravili, dnes už majú niektoré z nich deti a ani jeden z týchto mužov akosi stále neuvažuje o tom, že si dotyčnú ženu vezme za manželku. Niektorí z nich tvrdia, že to nepokladajú za niečo podstatné a tí druhí vraj ešte majú čas. Niektoré z nich zas takí muži už dávno opustili, podviedli, alebo vymenili za iné. Zo všetkých žien v okolí som našla asi len dve, ktoré mužov samé zbalili a prinútili ku svadbe, ale ani jedna z nich nie je úplne šťastná. Jednej prekáža, že muž sa ku nej nespráva ako ku žene a vníma ju ako samozrejmosť a tú druhú už stihol občas podviesť, ale rozviesť sa nemieni, čiže sa s tým naučila žiť. Príbehov je obrovské množstvo, avšak skutočnosť je jedna.

Ak na začiatku vzťahu spravíš všetko za muža, ak ho dokonca aj zbalíš a tým pádom mu nedáš ani šancu, aby sa o teba snažil - skôr, či neskôr ho stratíš. Začiatok vášho vzťahu určuje vo veľkom aj jeho budúcnosť. Muž jednoducho prestane mať časom záujem o ženu, ktorá spravila všetko za neho a dohnala ho do vzťahu. Okrem toho, ak sa ku nemu ešte aj nasťahuješ a budeš ho obskakovať ako matka, plniť povinnosti manželky (hoci si ťa nikdy za manželku nevzal) a ešte mu budeš vždy k dispozícií, stratíš akúkoľvek hodnotu v jeho očiach. Samozrejme, že mu bude po tvojom boku dobre, ale len dovtedy, dokedy nenájde tam vonku ženu, ktorá bude pre neho výzvou. O ktorú sa bude musieť snažiť, ktorá mu neskočí do postele na počkanie, ktorá sa ku nemu nenasťahuje len preto, že ho miluje. Pôjde za ženou, ktorá pozná svoju hodnotu, má svoje pravidlá a láska jej nezaslepí oči. Ona najskôr bude chcieť, aby muž dokončil to, čo začal, aby jej dokázal, že je skutočným chlapom, že si je vedomý toho, čo v nej má a tiež, že vie, čo musí spraviť na to, aby mal vedľa seba manželku a nie „priateľku.“ Ženy - preto, ak chcete, aby sa ku vám muž správal ako ku žene a aby si vás vážil z dlhodobého hľadiska, musíte mu nechať priestor na to, aby bol mužom. Každý muž má v sebe „lovca.“  A preto ak sa mu hodíte k nohám po prvom komplimente, bohužiaľ budete tá najľahšia korisť, akú kedy mal. Sama vieš, že čokoľvek je zadarmo nemá pre teba takmer žiadnu cenu a nevážiš si to.

A ak náhodou muž nie je na teba, ako ženu so zásadami pripravený, tak to jednoducho nie je muž pre teba. Nemusíš riešiť prečo a pomáhať mu v tom, aby sa stal mužom pre teba, to vôbec nie je tvoja úloha. Nechaj ho ísť.

Ak toto všetky pochopíme - už nebudeme musieť riešiť to, prečo si nás muž nechce vziať, to, že ani neplánované tehotenstvo ho neprinútilo zostať, to, že prečo zrazu stratil záujem. Ten správny ho nestratí, ak budeš ty tou správnou ženou a nebudeš robiť veci zo zúfalstva. V tomto prípade nepomôžu ani slová o tom, že už máte spolu dieťa a už ho nemôžeš opustiť a tak žiješ podľa jeho pravidiel aj bez papiera. Je dôležité rozmyslieť si, či ti tých pár sekúnd vášne stojí za roky neistoty a zúfalstva.

Nemôžeš očakávať, že váš vzťah bude chcieť muž posunúť ďalej, ak si mu už všetko dobré zo seba dala, všetko odhalila, všetko spravila a všetko akceptovala. Najhoršie je, ak nadobudne pocit, že tam budeš vždy, keď on chce. Istý druh „neistoty“ (nie nevery a klamstva) je v každom vzťahu potrebný. Zabudni na hry, jednoducho buď ženou, ktorá vie, čo chce a bude s mužom, ktorý to vie tiež a je ochotný sa snažiť. Toho, čo si už zvykol, že žena spraví všetko a čaká, že ho zbalí tiež, predsa nepotrebuješ. A nakoniec nezabudni, že to, čo je skutočné a určené pre teba nikdy nebudeš musieť naháňať a uháňať.

Môje nové VIDEO nájdeš tu: https://www.youtube.com/watch?v=oamXODV0sfE&

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Privítajte Petra Pellegriniho, náhradného človeka (píše Samo Marec)

Môžete Pellegriniho vyhnať zo Smeru, ale nemôžete Smer vyhnať z Pellegriniho.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Opatrne s tou demisiou

Matovič zasa siahol po atómovom kufríku.


Už ste čítali?