Rozhovor muža a ženy v lietadle

Autor: Dominika Dongova | 18.7.2019 o 16:16 | Karma článku: 5,73 | Prečítané:  2219x

Dvaja ľudia, muž a žena, jeden let a ja som samozrejme nemohla a ani nechcela predstierať, že ich nepočujem... 

Včera ráno som si počas letu a čítania mojej aktuálne obľúbenej knihy vypočula rozhovor muža a ženy. Obaja boli veľmi krásni a nedalo mi nenapísať vám o nich. Občas vám život otvorí oči vo chvíli, ktorá nemusí byť ničím zvláštna a ani výnimočná. 
"Aj tak som rada, že ťa mám." Slová, ktoré ma po ich krátkej, dosť výraznej hádke a výmene názorov milo prekvapili. Prišli od nej a on po chvíli povedal: "Tie naše nezmyselné hádky sú nič, keď si porovnám to, ako nám je iné dni zas dobre a hlavne chcem s tebou byť a to nič nezmení." Zasmiala sa, chytila ho za tvár a láska s ktorou sa na neho pozerala sa nedala predstierať. Nepovedali si ľúbim ťa, ale ani nemuseli. On sa rozhodol a ona tiež, hoci mali a vždy budú mať veľa možností a pokušení. 
Nebol to žiadny extra romantický predslov ani žiadne dojímavé vyznanie a mňa to aj tak dostalo, lebo mi to zas raz pripomenulo, že láska je jednoduchá. Najskôr sa objaví a to, čo s ňou vo vzťahu, či v manželstve spravíme je už len na nás.
Preto už nikdy nehovor, že láska zmizla, skončila, už to tam nie je, už to neklape, či iné nezmysly. Ona tam je a je presne taká, ako sa o ňu staráme, ako ju dávame najavo a odzrkadľuje našu snahu. Je to ako s našimi snami. Môžeme ich mať veľké, ale ak pre ne nič nerobíme, zostanú len snami. 
Mali by sme prestať s výhovorkami, lenivosťou a nezmyselným očakávaním. Akceptujme človeka takého, aký je a zapamätajme si, že o láske sa nehovorí, láska sa žije každý deň. Znova a znova.

A hlavne pre mňa osobne sú rozhodní a zodpovední muži najviac.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Šabatu

Chvála Igora Matoviča - podmienená, ale chvála

Ako zvládol prvé týždne vo funkcii premiér a jeho koaličný tím, je vlastne zázrak.

Cynická obluda

Kaliňákovitejší, než Kaliňák

Podľa ministra vnútra môže štát urobiť repatriantom v štátnej karanténe čo len chce, lebo si neupratali plechovku od piva.


Už ste čítali?