Ako som stretla lásku v Dominikánskej republike

Autor: Dominika Dongova | 22.1.2020 o 7:22 | Karma článku: 4,91 | Prečítané:  1060x

V živote je možné naozaj všetko a hlavne najviac vecí sa stane vtedy, keď to najmenej čakáš. Niečo podobné sa stalo aj mne. Úplne obyčajná vec a pritom dokonalá.

Posledné roky som si myslela, že poznám pravú lásku, viem o nej naozaj veľa, ale zrejme som sa mýlila. S každou pravou láskou prišlo vždy časom to nepríjemné, ale napriek tomu potrebné vytriezvenie. Určite vieš, o čom hovorím, keď poviem, že to jednoducho predtým nebolo nikdy úplne presne to, čo som hľadala. A čo som vlastne hľadala? Hľadala som vôbec niečo? Všetko sa zmenilo pred pár dňami na dovolenke. 

Karibik bol vždy mojou vysnívanou destináciou a moje sny sa splnili. Som tu. Stretla som jeho a ju. Dvaja ľudia, o ktorých viem po niekoľkých dňoch a rozhovoroch to, že sú presne predstavou normálneho, zdravého vzťahu a manželstva. Minimálne pre mňa. Stačilo si vypočuť spôsob, akým sa rozprávali, ako o sebe hovorili, všimnúť si rešpekt, ktorý k sebe mali a stále majú, či tú zvláštne čistú „lásku v očiach“, s ktorou sa na seba pozerali. Sú spolu 7 rokov, majú rovnaké hodnoty a hlavne radi spolu trávia čas. Za tých pár dní som ich ani jedného nestretla osamote. Vždy sa držali za ruku a vyžaroval z nich pokoj. Nedalo mi to a spýtala som sa na ich tajomstvo. 
Nemajú a nikdy nemali presné očakávania a predstavy o tom, ako by to malo vo vzťahu byť. Pred pár rokmi sa stretli a jednoducho sa rozhodli byť spolu. Povedali, že sa o všetkom, čo sa v ich živote stane veľa a často rozprávajú. Nie je to to, čo chce ona ani to, čo chce on. Je to spoločná hra a cesta životom. Ani jeden z nich nie je viac, či menej. Povedali, že najlepšie, čo môžu pre vzťah urobiť je nájsť si na seba čas a nikdy nezvyšovať hlas. Nesúťažia o to, kto má pravdu, nehľadajú útechu vonku, ale doma. Obaja sú jednoducho ľudia, ktorí sa rozhodli, že sa budú snažiť o to, aby to fungovalo. Lebo vzťahy sa nerozpadajú len tak, ale preto, že to ľudia vzdávajú a nezmyselne si ubližujú.
Páči sa mi, že ich láska bola a je úplne jednoduchá a predsa tak krásna. 
Vždy som aj ja ako asi každá žena mala predstavu a zoznam toho, aký by mal niekto byť. Ale tajomstvo sa skrýva v tom, aká by som mala byť ja, aby som toho druhého pochopila a dokázali sme spolu fungovať. Romantika je niekedy vlastne úplne obyčajná a tichá - to som si pri nich uvedomila.
Niekedy naozaj pomôže prestať hľadať dokonalého partnera, prestať tlačiť na okolnosti, neriešiť vek, okolie, nekomplikovať, nedomýšľať si a hlavne nehrať hru o to, kto má kedy pravdu. Snaž sa o to, aby sa tvoj partner stal tvojím kamarátom a nikdy jeho priateľstvo neber ako samozrejmosť. Milujte sa ako deti – bez dôvodu a predsa naplno, držte sa za ruky a často sa objímajte. Každý deň, aj keď vám občas ten druhý pôjde pekne na nervy. Nemajte nezmyselné očakávania, ale žite to, čo je s tým kto pri vás stojí a žije. Ak chceš niekoho meniť, radšej ho nechaj ísť, ale ak chceš byť milovaná, tak miluj najskôr ty vždy naplno, nezištne a úprimne. A ty muž rovnako. Pokiaľ chceš mať doma milujúcu manželku, miluj. Bez podmienok a aj so zlou náladou. Miluj.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Zabitie Afroameričana rozzúrilo USA. Polícia nepriznala pravdu

Policajta, ktorý kľačal na Floydovi, zatkli.

Na predaj sú stovky reštaurácií. Korona začala čistiť gastro trh

Nového majiteľa hľadajú podniky po celom Slovensku.


Už ste čítali?